categories
kontakt
  • 35-103 Rzeszów
    ul. Hanasiewicza 10
  • 605 828 755

Podkarpacka Szkoła Krav Maga

W Rzeszowie na ul. Hanasiewicza 10 działa również Klub: Podkarpacka Szkoła Krav Maga 

 

KRAV MAGA jest izraelskim systemem militarnej walki wręcz, a także samoobrony dla osób cywilnych, opracowanym i używanym od 50 lat przez Siły Zbrojne Izraela, a także policję, straż graniczną i inne służby tego państwa – w tym również jednostki specjalne i antyterrorystyczne.

Podczas treningów uczymy jak przetrwać w sytuacjach niebezpiecznych. Uczymy walki w stójce jak i w parterze, do treningów wykorzystujemy pałki, noże, tarcze treningowe, trenujemy wszędzie tam gdzie może dojść do sytuacji zagrażającej Twojemu życiu : autobus, park, klatka schodowa, bar, woda

Ćwiczone techniki opierają się na naturalnych odruchach człowieka, co znacznie ułatwia ich opanowanie. Ponadto prostota trenowanych obron przekłada się bezpośrednio na ich skuteczność.

O skuteczności krav magi może świadczyć fakt, że jest ona popularna wśród funkcjonariuszy służb mundurowych (policja, Służba Więzienna, jednostki antyterrorystyczne, Straż Graniczna).

W trakcie treningów przerabiane są najpopularniejsze sytuacje, w których zagrożone jest zdrowie i życie. Zainscenizowanie takich sytuacji pozwala na lepsze odnalezienie się oraz uczy opanowania i zachowania racjonalnego myślenia w sytuacjach ekstremalnych, a także rozpoznać potencjalne zagrożenie. Duży nacisk kładziony jest także na unikanie takich zajść. Jednakże gdy już do nich dojdzie, podawane są sposoby wyjścia z nich bez walki, o ile jest to możliwe.

W celu maksymalnego autentyzmu przerabianych scenariuszy, zajęcia odbywają się nie tylko na sali gimnastycznej ale także w bardziej powszednich miejscach jak autobus, klatka schodowa, park.

Poza obronami przed atakami z użyciem akcesoriów jak pałka, tulipan (stłuczona butelka) czy nóż, prezentowane są techniki pozwalające wyzwolić się z typowych chwytów jak np. duszenie, chwyty za ubranie, chwyty za ręce.

Trener prowadzący: Andrzej Płaza  tel: 609 383 416

Grafik zajęć:

https://kravmaga-podkarpacie.pl/